گواهینامه SSL چیست و چه کاربردی دارد ؟

پروتکل جهانی SSL ( گواهینامه ssl چیست ) ، یک استاندارد امنیتی برای فضای وب و کدین کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایتهای مختلف است. در این امنیت سایبری ،اطلاعاتی که بوسیله یک اتصال SSL مبادله می شوند به شکل کد شده ارسال می شوند ، و بدین ترتیب ، این اطلاعات مبادله شده از استراق سمع یا دزدیده شدن محافظت می شوند. پروتکل SSL بین شرکتها و مشتریان این امکان را فراهم می کند که قادر باشند با اطمینان اطلاعات خصوصی شان را مانند شماره کارت اعتباری، در بستر وب بین یکدیگر بطور محرمانه رد و بدل کنند. برای فراهم کردن یک اتصال SSL به یک تأییدیه وب سرورنیاز است ( Web Server Certificate).
گواهینامه SSL

گواهینامه ssl چیست و چرا باید از گواهی SSL استفاده کرد ؟

در دنیای واقعی ، زمانی که به فروشگاهی وارد می شوید ، دقیقاً می دانید که با چه وضعیتی روبرو هستید. یعنی کالاها ، مارک آنها ، راهنمای فروشگاه و همه را می بینید. و می توانید مطمئن باشید که اگر در خرید شما مشکلی پیش بیاید ، مدیر فروشگاه یا صاحب آن در دسترس شما خواهند بود. اما در فضای مجازی ، مراجعه کنندگان به فروشگاههای اینترنتی هیچ راه قابل اطمینانی برای آگاهی از اینکه چه شخصی صاحب این فروشگاه است ، در اختیار ندارند. هنگامی که شخصی با قصد انجام یک خرید اینترنتی ، به یک فروشگاه مجازی وارد می شود ، علاقه دارد که بداند پولش را به چه کسی می پردازد. در واقع خرید کنندگان از فضای وب خواستار اثبات هویت صاحب پایگاه اینترنتی مورد نظر هستند ، یعنی می خواهند بدانند که اطلاعات شخصی ارسالی آنها به سایت مزبور توسط سایر کاربران اینترنتی قابلیت ردگیری و تداخل ندارد.
اینجاست که گواهینامه الکترونیکی SSL به صحنه وارد می شود !
امنیت سایبری
معمولاً یک گواهینامه SSL شامل اطلاعات شما بعنوان دارنده پایگاه اینترنتی می باشد که این اطلاعات عبارتند از :
نامه دامنه سایت
نام شرکت احتمالی شما
نشانی و آدرس شما
شهر شما
کشور محل اقامت شما
تاریخ انقضا و تمدید گواهینامه
شما به عنوان صاحب یک سایت اینترنتی ، با خرید یک گواهینامه SSL علاوه بر آنکه اطلاعات کامل خود را به مشتری سایت ارائه می دهید (که این باعث ایجاد امنیت خاطر خریدار میگردد) تمامی اطلاعات رد و بدل شده مابین کامپیوتر بازدید کننده سایت شما و سرور وب سایت شما کد شده و قابل بازیابی و پیگیری قانونی می باشد .