انتخاب مدل لباس مجلسی زنانه ! چطوری ؟

معمولا انتخاب یک مدل لباس مجلسی زنانه مناسب برای بسیاری از خانم ها کار دشواری است، زیرا این نوع لباسها در مراسم رسمی که حساسیت روی آنها زیاد است پوشیده می شود. بیشتر خانم ها در هنگام خرید و یا دوخت یک لباس مجلسی زنانه، همیشه این نگرانی را دارند که چاق تر به چشم بیایند.
لباس مجلسی زنانه،مدل لباس مجلسی زنانه

خانم ها اگر که می خواهند لاغرتر و شیک تر به نظر برسند بهتر است نکاتی را مد نظر داشته باشند


انتخاب یک سایز مناسب و درست : یکی از ساده ترین روشها برای لاغرتر به نظر رسیدن، این است که هرگز به دنبال لباس های گشاد یا تنگ نروید. زیرا هر دوی این نوع لباس ها باعث می شوند که به طرز عجیبی چاق تر به نظر برسید. همچنین لباس های تنگ برای شما محدودیت حرکتی نیز ایجاد می کند. سعی کنید همیشه لباس هایی را انتخاب کنید که درست هم قواره و اندازه بدن شما باشد.
نقش و طرح پارچه : اگر علاقه دارید که پارچه لباس خود را طرح دار انتخاب ‌کنید، توجه داشته باشید که حتماً طرح های آن بزرگ و بسیار درشت نباشد زیرا شما را چاق تر از حد معمول نشان می‌دهد. شما می توانید به سراغ پارچه هایی با طراحی عمودی بروید زیرا که این پارچه ها علاوه بر لاغرتر نشان دادن بدن، شما را کشیده تر نیز جلوه می‌دهد .
رنگ و لعاب مدل لباس مجلسی : اگر جداً می‌خواهید که اضافه وزنتان زیاد نشان داده نشود، هیچ گاه لباس هایی با رنگ روشن، مانند سفید، لیمویی، صورتی و… را انتخاب نکنید. زیرا لباس هایی با این طیف رنگ، اندام واقعی شما را ! به همه نشان می دهند. اما لباس های تیره مثل مشکی، آبی نیلی و سبز تیره شما را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد.
به یقه لباس خود دقت کنید : اگر شما قد کوتاهی دارید و در عین حال می خواهید بلند تر به نظر برسید و یا اینکه پایین تنه درشتی دارید و می خواهید توجه دیگران بیشتر به بالا تنه شما باشد، یقه های هفتی شکل می تواند مناسب ترین انتخاب برای شما باشد. البته همان طور که پیشتر ذکر شد می توانید برای کامل تر کردن ترکیب و استایل خود از لباس هایی استفاده کنید که تعدادی خطوط عمودی هم دارند.
یک کفش پاشنه بلند متوسط بپوشید : یک جفت کفش زیبای پاشنه بلند، می تواند پاهای شما را کشیده تر و لاغرتر نشان دهد. البته لازم نیست کفش هایی که پاشنه های خیلی بلندی دارند را حتماً انتخاب کنید. اگر کفش شما ۲ الی ۴ سانتی متر پاشنه داشته باشد، تا حد زیادی شما را لاغرتر و قدبلندتر نشان می دهد.
چین و تای لباس : اگر ناحیه شکمی بزرگی دارید، بهتر است مدل لباس مجلسی شیک شما از نوع پارچه های چین دار و کمی چروک باشد تا برآمدگی شکم شما به وسیله آن پنهان شود.
مدل لباس مجلسی شیک،لباس مجلسی

بهترین مدل لباس مجلسی برای خانم های با قد کوتاه و جثه ریز

این گروه از خانم ها هم نباید طرح های روی لباسشان خیلی درشت و بزرگ باشد. نکته اینکه تک رنگ بودن برای اندام این دسته از خانم ها خیلی مناسب است و شیکی و جلوه خاصی به آنها می دهد. و نیز پیراهن هایی با آستین های پف دار و کمر چین چین دار یا پلیسه برای این خانم ها خیلی توصیه می شود. البته مدل لباس های مجلسی بلند، برای این دسته از خانم ها نتیجه معکوس داشته و آنها را ریزتر و کوتاه تر از واقعیت نشان می دهد. همچنین کُت آستین دار روی پیراهن هم می تواند یک گزینه بسیار هوشمندانه برای این گروه از خانم ها باشد.