بهترین نوع قهوه برای لاغری کدام است ؟

قهوه از جمله نوشیدنی هایی است که امروزه بیشتر از گذشته مورد توجه اقشار مختلف مردم قرار گرفته است. به دلیل کافئین قهوه نوشیدن آن می تواند برای رفع خستگی و آرامش عصبی مفید باشد. علاوه بر این گفته می شود که نوشیدن قهوه می تواند برای لاغری هم تأثیرگذار باشد.

کافئین قهوهاصولاً آیا قهوه برای لاغری مؤثر است؟

جواب بسیار ساده است هم بله و هم خیر!
بله : به این علت که قهوه تا حدودی اشتها را کم می‌کند و در نقطه مقابل سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. خیر : زیرا قهوه به تنهایی نمی تواند باعث لاغری شود. بلکه نوشیدن قهوه باید در کنار ورزش منظم و همچنین رعایت رژیم غذایی مناسب باشد.
در واقع قهوه یک نقش مکمل را در فرایند لاغری ایفا می کند. یعنی اگر شما واقعاً قصد دارید که لاغر شوید، می توانید همراه با برنامه رژیمی و ورزشی خود، قهوه هم مصرف کنید. که البته حتماً مؤثر است.
نکته قابل توجه این است که یک رژیم لاغری که فقط مبتنی بر روش خاصی از مصرف قهوه باشد هم وجود دارد که مثلاً فرد فقط با خوردن قهوه وزن کم کند. اما این یک مبحث تخصصی است که باید با پزشک تغذیه مطرح شود.

 اما حالا معرفی بهترین نوع قهوه برای لاغری

در واقع می توان گفت که بهترین نوع قهوه برای لاغری، قهوه ای است که پرکافئین باشد. خوب قهوه پرکافئین چیست؟ به طور کلی دو نوع دانه قهوه وجود دارد : عربیکا و روبوستا.
قهوه برای لاغری برای درست کردن قهوه معمولاً این دو نوع دانه را با هم ترکیب و میکس می کنند. به طور مثال یک قهوه ممکن است ترکیبی به این شکل داشته باشد : ۵۰ درصد پودر دانه عربیکا و ۵۰ درصد مابقی پودر دانه روبوستا.
و اصل قضیه این است که دانه‌های عربیکا کافئین کمی دارند، اما کافئین دانه های روبوستا بسیار زیادتر است. پس بنابراین قهوه پرکافئین، قهوه‌ای می باشد که درصد روبوستای آن زیاد است.
معمولاً به لحاظ علمی، قهوه ای که روبوستای آن از ۷۰ درصد بیشتر باشد پرکافئین محسوب می‌شود. در حقیقت مقدار کافئین قهوه در فرهنگ های مختلف معیاری جهت مرغوبیت این نوشیدنی عامه پسند است.

کدام نوع از نوشیدنی های قهوه، کافئین بیشتری دارند؟

اسپرسو و خانواده اش : مثل لاته، کاپوچینو و آمریکانو
قهوه فرانسه
یا قهوه ترک
بهترین نوع قهوه برای لاغری
از میان این سه نوع قهوه محبوب هم، اسپرسو و قهوه فرانسه برای لاغری مناسب تر هستند. اما قهوه ترک معمولاً برای لاغری گزینه مناسبی نیست.