چگونه با کمک خط فرمان ویندوز ، بطور همزمان چندین پوشه بسازیم ؟

  0
  30
  ساختن پوشه جدید در ویندوز، از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین مهارتهایی است که کاربران مبتدی نیز ‌براحتی می توانند آن را اجرا کنند . همانگونه که می‌دانید رایج‌ترین روش برای انجام این کار، ابتدا کلیک راست روی بخشی خالی از صفحه، سپس مراجعه به منوی New و کلیک روی گزینه‌ Folder می باشد . در پایان نیز نام پوشه به حالت انتخاب درآمده و شخص کاربر می‌تواند نام دلخواه خود را به پوشه اضافه کند .
  خط فرمان ویندوز
  انجام دادن این کار با این روش نسبتا ساده است ، ولی فرض کنید به دلایلی قصد دارید چندین پوشه با نام‌های مختلف درست کنید . در چنین حالتی تکرار این عملیات می‌تواند واقعاً خسته‌کننده و دشوار باشد ، این در حالی است که شما می‌توانید با کمک خط فرمان ویندوز (ابزار Command Prompt) پوشه‌های موردنیاز خود را به‌صورت همزمان و با نام دلخواهتان ایجاد کنید . برای مثال شرایطی را فرض کنید که جهت آرشیو کردن بخشی از اطلاعات سالانه خود می خواهید 12 پوشه با نام شمارۀ ماه‌های مختلف ایجاد کنید .
  برای انجام کار با این روش جدید ، می‌توانید به صورت زیر عمل کنید
  1- بر روی منوی استارت کلیک کرده و سپس در کادر جست و جو عبارت cmd را بنویسید و اینتر را بزنید .
  درایو
  2- بر روی نتیجه یافت شده ، کلیک راست ماوس را فشار بدهید و بعد Run as administrator را انتخاب و کلیک کنید .
  3- به وسیله فرمان‌های زیر به آدرس درایو یا پوشۀ موردنظری که قصد دارید پوشه‌های جدید خود را در آن بسازید ، مراجعه کنید :
  :Drive_Name
  :Folder_Name
  نکته جالب : به‌جای عبارت Drive_Name ‌می توانید مستقیماً نام درایو موردنظرتان را وارد کنید ، به‌عنوان مثال با وارد کردن D وارد درایو D می شوید . و نیز به‌جای عبارت Folder_Name می توانید به راحتی نام پوشه موردنظر خود را وارد کنید .
  4- در دنباله آن پس از مراجعه به مسیر دلخواه ، دستور ایجاد پوشه با نام‌های دلخواه و به تعداد موردنظر را در فرمت و شکل زیر وارد کنید : مثلاً سه پوشه
  MD folder1 folder2 folder3
  5- با اجرا کردن این فرمان ، سه پوشه با نام‌های Folder1, Folder2 و Folder3 به وجود می آید .
  همچنین شما می‌توانید با قرار دادن یک فاصله خالی و نیز وارد کردن هر عبارت دیگر، تعداد پوشه‌ها را افزایش دهید . به‌عنوان نمونه ، مثلاً برای ایجاد 12 پوشه با نامهای عددی از 1 تا 12 کافی است از این دستور استفاده کنید :
  MD 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

  نظر خود را بیان کنید

  لطفا نظر خود را وارد کنید !
  لطفا نام خود را اینجا وارد کنید