ipad چیست و کاربردهای آن کدامند؟

آیا می دانید آی پد چیست ! یا اینکه برای چه مواردی استفاده می شود؟
در نگاهی کلی، آی ‌پد یک نوع رایانه کوچک لوحی « مسطح، نازک و دارای طول و عرضی در حد چند اینچ » یا همان تبلت است. پس از معرفی و عرضه اولین مدل آی ‌پد « ios 3.2 » در اوایل آوریل ۲۰۱۰ توسط استیو جابز، مدیرعامل شرکت اپل، این شرکت رسماً اعلام کرد که این یک دستگاه جادویی و انقلابی برای مرور در وب، خواندن کتاب های الکترونیکی، ارسال ایمیل، لذت بردن از تصاویر، تماشای ویدیوها، گوش دادن به موسیقی ، انجام بازیهای آنلاین و …… است.
i pad چیست،آی پد چیست

ipad چیست و کاربردهای آن کدامند؟

اگرچه ممکن است کلمه “جادویی” کمی اغراق آمیز به نظر برسد، اما قطعاً آی پد یک جهش بزرگ در صنعت دیجیتال و یک محصول جدید و ویژه از شرکت اپل بوده است.

قابلیت ها و پشتیبانی های پیش فرض آی پد

اصولاً شرکت اپل ipad را طوری طراحی کرده که گسترۀ وسیعی از قابلیت ها و کاربردهای مهم محصولاتی مانند :ipod  iphone ، touch ، Mac  را دارا می باشد. اما در عین حال هم آی پد را نمی توان لزوماً در زمرۀ یکی از این محصولات خاص بر شمرد.
یعنی اپل به خوبی سعی کرده با استفاده از آخرین تکنولوژی های این صنعت، تمام مزایای این محصولات را در ipad باز آفرینی کند. البته منهای معایب و نقطه ضعف های آنها. به بیان دیگر در ipad نیز نسخه ای از سیستم عامل مشابه که در ipod ، iphone ، touch ، Mac وجود دارد، اجرا می شود.
به همین ترتیب، iPad با اکثر برنامه های نوشته شده برای این محصولات نیز سازگار است. و به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان آن را عضوی جدایی ناپذیر از خانواده ipod ، iphone ، touch ، Mac در نظر می گیرند.

i pad چیست،آی پد چیست

ipad چیست و کاربردهای آن کدامند؟

آپشن ها و امکانات افزوده

علاوه بر قابلیت های پیش فرض و رسمی که ذکر شد، آی‌پد همچنین می‌تواند مانند یک رایانه شخصی برای شما عمل کند. مثلاً می توان با کمک یک صفحه کلید بی‌سیمی بلوتوث دار در زمینه نوشتاری و تایپ بهتر از آن استفاده کرد.
یا مثلاً وقتی آی پد با نرم‌افزار iWork Pages استفاده ‌شود، همان صفحه‌کلید خارجی این امکان را به خوبی فراهم می‌کند که اسناد و مدارک متنوعی را روی حافظه iPad بنویسید، که سپس می‌توان آن‌ها را در فرمت های Pages، Word یا PDF ذخیره کرد و بعدها در صورت نیاز از آنها پرینت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *