چند راهکار خوب برای اینکه ; چجوری لاغر بشم

چجوری لاغر بشم ؟ مسئله این است ! همه ما می دانیم که اضافه وزن و دردسرهای آن کم نیست. اگر شما جزء افراد دارای اعتماد به نفسی هستید که زیاد خودتان را درگیر مسائلی مانند برنامه ریزی برای لاغری نکرده‌اید که البته باید به شما تبریک گفت.
اما اگر واقعاً قضیه اضافه وزن شما جدی باشد، طوری که باعث به خطر افتادن سلامتی شود، در این صورت هرگز نباید از آن غافل شوید.
چگونه در خانه لاغر شویم

چالش بزرگی به اسم : چجوری لاغر بشم

واقعیت این است که فقط خود شما هستید که می‌توانید با اراده و پشتکار وزن‌تان را کم کنید. البته اگر بخواهید برای رهایی از وزن اضافی به جراحان پلاستیک روی بیاورید، که این بحثی دیگر است. مطمئن باشید کم ‌کردن وزن به صورت اصولی نیاز به صرف وقت دارد.
اما اگر کمی فکر کنید خواهید دید مدت زمانی که صرف انجام انواع حرکات ورزشی و رعایت رژیم های غذایی‌ می‌کنید، در واقع زمانی است که شما به خودتان اختصاص می‌دهید و این ارزشمند است، زیرا اغلب نتیجه‌‌ لذت ‌بخشی در پی دارد.
داشتن حس اعتماد به نفس به خاطر اندامی متناسب فقط یکی از نتایج زیبای این سخت کوشی ها و تلاش ها می تواند باشد. در این میان، اینکه چگونه در خانه لاغر شویم می تواند پرسش مهمی باشد. زیرا اغلب ما زمان و امکانات کافی برای داشتن یک برنامه تمرینی منظم برای لاغری را در محیط های خارج از منزل نداریم .

۶ راهکار جالب برای چالشی به اسم : چجوری لاغر بشم

۱. در حین تماشای تلویزیون سعی کنید کارهای دیگری هم انجام بدهید

آیا هیچ فکر کرده اید که چگونه به سادگی لاغر شویم ؟ ما می توانیم به‌ جای رفتن به باشگاه و صرف وقت و هزینه، تمرینات ورزشی را در خانه هم انجام بدهیم.
مثلاً می‌توانیم چند وزنه سبک کنار تلویزیون قرار بدهیم و ضمن تماشای برنا‌مه‌ تلویزیونی مورد علاقه‌‌ خود با وزنه ها بازی و ورزش کنیم یا اینکه تمرینات کرانچ یا لانگ را انجام بدهیم.
همچنین می توانیم دوچرخه ثابت یا تردمیل خود را مقابل تلویزیون قرار داده و هنگام تماشای برنامه‌ها از آنها استفاده کنیم.

۲. همیشه در جیب یا کیف خود کمی تنقّلات سالم داشته باشید

راههای لاغر شدن همیشه سخت نیست. آیا عادت ندارید همیشه کمی آجیل یا میوه‌ی خشک با خود داشته باشید؟ در این صورت احتمالاً از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند میان‌وعده‌های خود را از کافی‌شاپ‌ها یا سوپرمارکت‌ها تهیه کنند.
البته این زیاد خوشایند نیست چون غالباً اغذیه آنها به اندازه کافی سالم نیست. شما می‌توانید از تنقلات سالمی که به شکل آماده یا بسته‌بندی ‌شده به فروش می‌رسند استفاده کنید.

۳. حتماً برخی مواد غذایی را از فهرست تغذیه ای خود حذف کنید

چگونه به سادگی لاغر شویم،راههای لاغر شدن

چالش بزرگی به اسم : چجوری لاغر بشم

مثلاً اگر هنگام پختن گوشت و سبزیجات از کره و روغنهای بسیار چرب استفاده نکنید، میزان چربی و کالری موجود در غذاهای شما هم کم خواهد شد. حذف روغن و کرۀ اضافی به این معناست که شما دیگر به صرف‌ وقت برای پیدا کردن آنها از داخل کابینت و یخچال هم نیاز نخواهید داشت.
و این طوری در زمان هم صرفه جویی می کنید. از طرف دیگر هم با این روش لازم نیست وقت خود را صرف شستن ظرف‌های چرب و روغنی کنید. در رژیم غذایی خود سبزیجات و میوه ها را جایگزین چربی ها و قندهای کارخانه ای کنید.

۴. کمی بیشتر راه بروید

اگر واقعاً زمان کافی برای ورزش کردن ندارید، پس حتماً بارها از خود پرسیده اید که چگونه لاغر شویم ! خوب جواب ساده است، لااقل سعی کنید در طول روز کمی بیشتر راه بروید.
یا اگر نمی‌توانید یک جلسه‌ چند ساعته کامل را به ورزش اختصاص بدهید، می توانید تعداد جلسات را بیشتر ولی مدت زمان آنها را کوتاه تر کنید. به طور مثال می‌توانید ۳ بار در روز و هر بار ۱۰ دقیقه را به ورزش کردن اختصاص دهید. همچنین می‌توان از وسیله ای به نام گام ‌شمار استفاده کرد. سعی با این وسیله هرروز مثلاً N قدم بیشتر از روز قبل راه بروید.
چگونه لاغر شویم،چجوری لاغر بشم

چالش بزرگی به اسم : چجوری لاغر بشم

یکی از جمله‌ راه‌ های ساده برای افزایش تعداد گامهایتان این است که حداقل هر دو ساعت یک ‌بار از پشت میز کار خود بلند شوید و چند دقیقه راه بروید یا اینکه به‌ جای آسانسور از پله ها استفاده کنید.

۵. خواب کافی و به اندازه داشته باشید

اینکه چجوری لاغر بشم خیلی وقت ها می تواند به کیفیت خواب ما مربوط باشد. در بعضی موارد خوابیدن شاید آسان‌ترین وبی ‌دردسرترین روش برای کاهش وزن شما باشد.
محققان این حوضه در یک پژوهش‌ شش‌ساله رابطه‌ بین الگوهای مختلف خواب و اضافه وزن را به دقت بررسی کردند. نتایج این پژوهش به خوبی نشان می‌دهد افرادی که در شب ۵ تا ۶ ساعت می‌خوابند، در قیاس با افرادی که ۷ تا ۸ ساعت خواب شبانه دارند، ۱٫۵ تا ۲ کیلوگرم بیشتر وزن غیر مفید دارند.
بطور کلی اکثر مطالعات ثابت کرده‌اند که خواب ناکافی موجب افزایش نوعی هورمون گرسنگی در انسان می‌شود. از طرفی هم کمبود خواب به شکل ملموسی موجب کاهش سوخت‌و‌ساز بدن می‌شود. این دو عامل در کنار هم باعث زیاده روی در مصرف مواد غذایی و در نتیجه افزایش وزن در بلند مدت می شود.

۶. مسواک بزنید

فراموش نکنید به محض اتمام غذا دندان‌های خود را مسواک بزنید. زیرا مسواک‌زدن به‌نوعی به ذهن ما تلقین می‌کند که بعد از آن، غذا نخوریم و این باعث می‌شود که بهتر در مقابل وسوسه‌ غذا خوردن مقاومت نشان دهیم.
این مسئله به این علت است که طعم تند نعنایی اغلب خمیردندان ها باعث از کارافتادن موقت گیرنده‌های چشایی زبان می‌شود و از طرف دیگر چنانچه بعد از مسواک‌زدن دندان، چیزی بخوریم ترکیب مزه‌ آن خوراکی با طعم خمیردندان اصلاً دلنشین نخواهد بود.