تخت خواب دخترانه و مدل هایی زیبا از آن

خواب و تخت خواب یکی از مسائل مهم در خانواده های امروزی است. مشغله ها، کارهای روزمره، استرس ها، فشارهای جسمی و روحی، همه و همه نهایتاً به جایی به نام تخت خواب و خوابیدن منتهی می شود.
به همین دلیل تخت خواب و کیفیت آن یکی از عناصر و اجزاء بسیار مهم در هر اتاق خوابی محسوب می شود. که البته می تواند در زیبایی دکوراسیون و چیدمان کل اتاق خواب نیز تأثیر گذار باشد. اصولاً طرح، رنگ و ابعاد تخت خواب ها را می توان به صورت جداگانه و یا همراه یک میز آرایش، میز پاتختی، کمد و یا دیگر لوازم متناسب با شخص استفاده کننده از آن، انتخاب نمود.
در این بین با توجه به تفاوت سلیقه ها تخت خواب های دخترانه نیز می توانند در طرح ها و مدل های متنوع طراحی و تولید شوند. تخت خواب های دخترانه را هم به صورت ظریف و در عین حال ساده طراحی و تولید می کنند و هم با دارا بودن طرح های اسپرت. این تخت ها را معمولاً در سایز های تک نفره ( ۹۰ سانتی ) و یا یک و نیم نفره ( ۱۲۰ سانتی ) به عنوان تخت خواب دخترانه با سایزهای استاندارد در نظر می گیرند.

مدل های معروف و کاربردی تخت خواب های دخترانه

۱ – مدل تخت دخترانه ساده

تخت خواب دخترانه
در بسیاری موارد تخت خواب های تک نفره و یک و نیم نفره دخترانه دارای طراحی های ساده و در عین حال شیک هستند. تاج این تخت خواب ها غالباً ساده و زیبا می باشد. اما وقتی با رنگ های متنوع و عناصر دیگری از قبیل میز آرایش، کمد، میزتحریر و . . . . ست می شوند محیطی احساسی، عاطفی و پر نشاط را فراهم می کنند.

۲ – مدل پرنسسی

مدل تخت خواب
با توجه به روانشناسی و روحیات دخترانه، داشتن یک اتاق خواب رویایی و زیبا با رنگ های مناسب می تواند برای تمامی دختر خانم ها آرامش بخش و در عین حال هیجان انگیز باشد. تخت خواب پرنسسی یکی از بهترین گزینه ها است که باعث نزدیک شدن هر چه بیشتر رویاهای یک دختر خانم به واقعیت می شود.
تخت خواب های پرنسسی مانند قصرک ها، کالسکه ها، تخت های تور دار و تخت خواب های سلطنتی است که در رنگبندی های متنوع همراه با طراحی های انیمیشنی و افسانه های دخترانه پسند تولید می شوند.

۳ – مدل تخت خواب کشودار

مدل تخت
تخت خواب های دخترانه کشودار می توانند در نگهداری و مرتب سازی لوازم دختر خانم ها بسیار کاربردی باشند. این مدل از تخت ها را می توان همراه کشوهایی با عمق و ارتفاع متناسب با سلیقه هر مشتری مشکل پسندی خریداری کرد.
برخی کشوهای این تخت ها با ریل و برخی دیگر به صورت چرخ دار هستند تا دسترسی به لوازم داخل آنها راحت تر باشد. برخی کشوها نیز به شکل باکسهای درب دار در اطراف بدنه اصلی تخت تعبیه می شوند، که البته با کمترین زحمت می توان به محتویات آنها دسترسی پیدا کرد.

۴ – تخت خواب دخترانه، مدل فانتزی

مدل تخت خواب
اصولاً تخت خواب های دخترانه به خاطر وجود ظرافت و زیبایی که لازمه آنهاست، بسیار جذاب هستند. در این میان تخت خواب های فانتزی برای سنین مختلف دختران کاربرد و جذابیت خاصی دارد.
برای این منظور مثلاً تخت خواب هایی طراحی می شود که افسانه های دخترانه را تداعی می کنند. این تخت ها می توانند همراه با لوازم دکوری و رنگ های شاد و زیبای فانتزی که دارند هیجان و شور و شوق هر دختر خانمی را برانگیزند.

۵ – مدل تخت خواب دخترانه دو طبقه

تخت خواب دخترانه
گاهی اوقات به دلیل کمبود جا در اتاق های خواب، برای خانواده هایی با چند فرزند بهترین پیشنهاد استفاده از تخت خواب های دو طبقه می باشد. شما می توانید تخت خواب های دو طبقه را درطرح ها و رنگ های دلخواه فرزندان خود، مانند طرح های کارتونی یا رنگ های شاد سفارش داده تا کاملاً مطابق سلیقه، ابعاد، رنگبندی و مواد اولیه درخواستی شما طراحی و تولید شوند.
همچنین این مدل تخت خواب ها را می توان به گونه ای طراحی کرد که قسمتی از فضای زیرین طبقه دوم آنها به صورت یک کمد جادار همراه با کشو و آویز لباس باشد. و نیز می توان پله های آنها را به صورت منبری و در عین حال کشودار طراحی کرد تا فضای کافی جهت قراردادن لوازم مختلف را دارا باشند.

۶ – تخت خواب مدرن دخترانه، مدل تاشو

مدل تخت خواب
اگر واقعاً می خواهید از تمام فضای اتاق خواب خود استفاده بهینه تری داشته باشید، تخت خواب تاشو یکی از بهترین گزینه ها است. بزرگ ترین مزیّت تخت های تاشو این است که به صورتی طراحی و نصب می شوند که فقط هنگام خواب و استراحت مقداری از فضای اتاق را به خود اختصاص می دهند.
کافی است تخت را باز نمایید و ساعاتی را به استراحت و تجدید قوا بپردازید. در باقی اوقات هم با بستن تخت به درون دیوار می توانید از کل فضای اتاق جهت انجام امور دیگر استفاده کنید. به علاوه در کنار تخت تاشوی خود می توانید کمد، میز تحریر، میز آرایش و دیگر وسایل مورد نیاز برای یک اتاق خواب دخترانه رؤیایی را در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *