فواید ژل رویال برای پوست انسان

ژل رویال چیست

ژل رویال در واقع غذای مخصوص ملکه زنبورهای عسل است و باعث می گردد تا زنبور ملکه، ۵۰ برابر عمر زنبور های دیگر زندگی کند.
علت این که ملکه زنبورهای عسل در ۲۴ ساعت می تواند در حدود ۲۰۰۰ تخم بگذارد و به مدت ۳ تا ۵ سال نیز زندگی کند ( در صورتی که عمر زنبورهای معمولی دیگر ۴۵ تا ۶۰ روز می باشد ) این است که ملکه از این غذای مخصوص تغذیه می کند .
فواید ژل رویال برای پوستاما سایر زنبورهای کندو به جز در سه روز اول مرحله رشد مابقی عمرشان به این ژل تغذیه ای دسترسی ندارند. اهمیت و ضرورت ژل رویال در زندگی زنبور عسل مانند نقش شیر مادر در اوایل زندگی نوزادان است.
ماده مغذی ژل رویال توسط غدد بزاقی حلقی زنبورهای کارگر جوان ترشح می شود که به وسیله آن سایر لارو های تازه متولد شده کندو را تغذیه می کنند.

فواید ژل رویال برای پوست

ژل رویال که به عنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده، از گذشته های دور به عنوان اکسیری جادویی برای جوانی و مایه حیات در طب باستانی استفاده می شده.
کلاژناکنون هم در کشورهای پیشرفته جهان استفاده های طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در بسیاری دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر، رایج است .
فواید ژل رویال موجب نرمی و لطافت پوست، و نیز از بین رفتن چین و چروکهای پوست می شود. این ژل حاوی ماده کلاژن ( پروتئین اصلی تشکیل دهنده پوست ) می باشد، و تولید طبیعی کلاژن توسط پوست را هم افزایش می دهد.
زیرا ژل رویال دارای نوعی اسید چرب سبک به نام هیدروکسی دکانوئیک اسید می باشد که هر چه بافت های پوستی بیشتر در معرض این اسید چرب قرار بگیرند میزان تولید کلاژن در آنها افزایش می یابد.
همچنین ژل رویال ،ضد جوش و ضد آکنه ،شاداب کننده و جوان ساز پوست و برطرف کننده لک و کک ومک نیز می باشد.

ماسک ژل رویال جهت زیبایی و جوان سازی پوست صورت

ژل رویال یا همان ژل زنبور عسل از اصلی ترین و موثرترین مواد اولیه ای است که برای تهیه انواع ماسک های طبیعی و ارگانیک صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
جوان سازی پوست ژل رویال سرشار از انواع ویتامین ها، آمینو اسید ها، آنتی اکسیدان ها و مواد شفابخش دارویی است که به سم زدایی و از بین بردن چربی های اضافی انباشته شده در درون پوست انسان کمک زیادی می کند.
ماسک های صورت حاوی ژل رویال، از موثرترین راهکارها برای رفع چین و چروک و کمک به شادابی و جوانسازی پوست به شمار می روند.

چند نمونه از ماسک های رایج ژل رویال و فواید آنها

۱- ماسک ژل رویال و فواید آن برای بهبود و درمان انواع اگزما :

این نوع ماسک دارای خواص ضد التهابی قوی است و می تواند تا حد زیادی اگزما را کاهش دهد و در بهبود پوست نیز بسیار موثر خواهد بود.

۲- ماسک ژل رویال برای کاهش پیری پوست :

ژل رویال موجود در این ماسک می تواند به افزایش تولید کلاژن و در نتیجه محافظت در برابر آسیب های پوستی کمک کند. همچنین استفاده از این ماسک ، چون حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است با علائم پیری زودرس نیز مبارزه می کند.

۳-ماسک ژل رویال حاوی ویتامین E :

این ماسک به دلیل داشتن ویتامین E و کمک به ساخت کلاژن بیشتر در پوست ،به جوانسازی پوست کمک زیادی می کند و باعث ترمیم سلول های آسیب دیده پوستی هم خواهد شد.