لباس عروسی و مدلهای جالب آن

لباس عروس پوششی است زیبا که دختر در مهمانی عروسی خود یا در هنگام رفتن به سر سفره عقد به تن می‌کند. رنگ و مدل این پوشش به فرهنگ و آداب و رسوم قومیت های مختلف بستگی دارد.

مدل پرنسسیچرا معمولاً لباس عروس، سفید است؟

در یک نگاه ساده به جشن های ازدواج، می بینیم که اکثر خانم ها، لباس مراسم خود را به رنگ سفید انتخاب می کنند. ولی آیا می دانید که چرا رنگ سفید این همه متداول شده؟ رسم پوشیدن لباس عروس سفید، به کشور انگلستان و دوره ملکه ویکتوریا باز می‌گردد.
گفته می شود که پیش تر و در دوران بسیار قدیم، رنگ آبی در تصور بیشتر مردم، رنگ معصومیت و پاکدامنی تلقی میشد. لذا خانم ها، در آن ایام لباسهای رنگی خود را معمولاً به رنگ آبی انتخاب می نمودند.
اما بعدها ملکه ویکتوریا، رنگ سفید را برای لباس مراسم ازدواج خود برگزید و به نوعی سنت شکنی بزرگی را در آن دوران رقم زد. از آن وقت تا به امروز، این تغییر سنت همچنان به قوت خود باقی مانده است و لباس عروس سفید رنگ، انتخاب اکثر خانم ها در زمان ازدواج شده است.
ولی به هر حال از آن دوران به بعد با وجود فراگیر شدن رنگ سفید برای عروسی ها ،در بسیاری از کشورها همچنان رنگهای ملی برای مراسم عروسی و لباس ازدواج رنگی در نظر گرفته می شود ، مانند : لباس عروس ‌های هندی، چینی، ویتنامی ، ژاپنی و …… که شکوه و زیبایی های خاص خود را هم دارند.
و صد البته که انتخاب لباس مراسم ازدواج ،با وجود توجه به نکات ریز و در عین حال با اهمیت آن، می تواند به شکلی ایده آل جذبه و زیبایی هر خانم جوانی را صد چندان کند. به عبارتی انتخاب رنگ و سبک لباس عروس در هر فرهنگی، کشوری و یا مذهبی با یکدیگر متفاوت است.
مثلا در هندوستان لباس ازدواج بیشتر به رنگ قرمز است و یا در کشور غنا، لباس عروس با رنگهای زیاد انتخاب می شود. اما در اکثر کشورها و فرهنگ ها، همچنان سفید ،رنگی است که برای لباس عروس برگزیده می شود.

مدلهای گوناگون لباس ازدواج

مدل سلطنتی یا اِمپایر : بزرگ ترین ویژگی متمایز لباس ازدواج سلطنتی، داشتن دور کمر بالاست، طوریکه نیم تنه بالا را به همراه یک دامن صاف و ساده و در عین حال شیک به خوبی نشان می دهد.
مدل چین دار،مدل لباس عروس چین دارمدل طرح A : لباس ازدواج طرح A نیز یک مدل کلاسیک زیبا است که فیت سینه ها بوده و به‌طور پیوسته و کشیده تا سطح زمین باز می شود.
مدل طرح ماهی یا ترومپتی : مدل لباس ازدواج ماهی، دارای یک فرم بسته در ناحیه کمر، باسن و سینه هاست و موجب می شود که یک عروس خانم با اندام ساعت شنی بتواند به خوبی استایل زنانه خود را حفظ کند.
رنگی،لباس عروس رنگیمدل پرنسسی : مدل لباس ازدواج پرنسسی هم یک مدل کلاسیک است که فیت بالاتنه و سینه ها بوده و دامن آن هم تا سطح زمین ادامه پیدا می کند.
مدل راسته : مدل لباس ازدواج راسته دارای یک طراحی بلند زیبا و کشیده است که تا کف زمین و مماس از کنار بدن عروس به پایین می رود.
مدل چین دار ( لایه ای ) : اگر چندان با دامن‌های پف‌دار راحت نیستید و نیز دنباله‌های بلند برایتان دست و پا گیر است، این مدل لباس ازدواج می تواند برایتان انتخاب خوبی باشد.
پرنسسی،مدل لباس عروس پرنسیمدل لباس عروس چین دار یکی از مدل‌های فوق‌العاده چشم نواز است و در عین سادگی قد عروس را متناسب نشان می دهد.
مدل گل‌دار : طرح گل‌دار قادر است در سایز بزرگ همه لباس را فرا گیرد، یا اینکه لباس را غرق ظرافت های خود کند و یا با پر و کریستال‌های درخشان هم ترکیب شود. این نوع لباس ازدواج تزئین شده می تواند به خوبی نماد زیبایی شما باشد.