ژلیش ناخن چیست، و چرا استفاده می شود !

امروزه آرایش کردن به یکی از محبوب ترین کارها نزد خانمها تبدیل شده. البته تحقیقات بسیاری هم نشان می دهد که آرایش کردن اعتماد به نفس بانوان را تا حد زیادی افزایش می دهد. علاوه بر این، تقریباً همه خانم ها آراستگی را عامل بسیار مهمی برای کاهش نگاه های منفی دیگران نسبت به نواقص ظاهری خود می دانند.
همچنین آرایش می تواند احساس تازگی و سرزندگی را نیز افزایش دهد. و سر منشأ تغییرات مثبتی باشد که حال و هوای افراد را بهتر می کند. در میان طیف گسترده ای از خدمات آرایشی، ژلیش ناخن این روزها محبوبیت قابل توجهی کسب کرده است.

ژلیش ناخن چیست،عوارض ژلیش ناخن

ژلیش ناخن چیست، و چرا استفاده می شود !

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن در حقیقت یک روش کارآمد برای افزایش ماندگاری و ثبات لاک بر روی ناخن ها است. زیرا یکی از رایج ترین مشکلات آرایشی در میان بانوان، به ویژه خانم های خانه دار، لَب پَر شدن لاک ناخن ها به مرور زمان و در ضمن کارهای روزانه است.
ژلیش ناخن را می توان راه حل بسیار پرطرفداری محسوب کرد که به خانم ها کمک می کند تا رنگ لاک های خود را با کیفیت و آرایشی مناسب در مدت زمانی طولانی حفظ کنند. اصولاً لاک های ژلیش پایداری و دوام بسیار طولانی تری نسبت به لاک های معمولی دارند و بسیار مقاوم تر نیز هستند.
معمولاً دوام لاک های ژلیش یک ماه و شاید هم بیشتر است. به همین خاطر، اگر شما مثلاً در یک ماه چند جشن یا عقد یا عروسی پیش رو داشته باشید می توانید از روش لاک ژلیش برای ناخن های خود استفاده کنید.

مراحل مختلف انجام ژلیش ناخن

مرحله یک : ابتدا ناخن ها به اصطلاح باید مانیکور شوند. یعنی ظاهر ناخن شما متناسب با سلیقه خودتان به اشکال گِرد، مربعی، کوتاه و یا بلند سوهان کشیده می شود. همچنین پوست های اطراف ناخن ها باید مرتب و کمی به عقب رانده شوند تا در آخر کار، لاک جلوه زیباتری داشته باشد.
مرحله دوم : در این مرحله برای افزایش ماندگاری و استحکام لاک روی ناخن، به کمک یک سوهان مخصوص خراشهایی سطحی روی سطح ناخن ایجاد می شود. به این ترتیب لاک، بهتر به سطح ناخن چسبیده و همچنین ظاهر ناخن بی اندازه ضخیم به نظر نمی رسد.
نکته : حتماً به یاد داشته باشید که پس از این دو مرحله دست های خود را نشویید، در غیر این صورت بعدها سبب جدا شدن زود هنگام لاک ژلیش از ناخن شما می شود.
مرحله سوم : حال زمان لاک زدن است. بهتر است برای پررنگ تر و زیباتر به نظر رسیدن لاک روی ناخن های خود دو لایه لاک روی ناخن زده شود. البته بعد از زدن لایه اول، لازم است که انگشتان خویش را داخل دستگاه کوچک خشک کننده و مخصوصی که با اشعه UV یا نور اِل ای دی ( LED ) کار می کند، بگذارید و چند ثانیه صبر کنید. بعد از خشک شدن لایه نخست، لایه دوم را زده و دوباره مثل لایه اول در دستگاه UV خشک شود.

تفاوت ژلیش با لاک معمولی

مهمترین تفاوت لاک ژلیش با لاک معمولی در نحوه خشک شدن آن است. زیرا لاک ژلیش مثل لاک معمولی در معرض هوا خشک نمی شود. این لاک فقط پس از قرار گرفتن زیر نور دستگاه مخصوص به طرز مؤثری خشک شده و به حالت جامد در می آید. به این ترتیب که در زمان تعیین شده ناخن های خود را ریز نور لامپ دستگاه LED یا UV قرار داده و لاک سفت می شود.

تفاوت ژلیش با لاک معمولی،فرق ژلیش با کاشت

ژلیش ناخن چیست، و چرا استفاده می شود !

فرق ژلیش با کاشت ناخن !

معمولا خانم های بسیاری ژلیش ناخن را با کاشت ناخن اشتباه می گیرند. در ادامه به بیان چهار تفاوت عمده میان این دو روش زیباسازی ناخن ها می پردازیم.
۱. در کاشت ناخن از نوعی پودرهای شیمیایی استفاده می شود که سبب بلندتر و ضخیم تر شدن ناخن ها می شوند. در حالی که ژلیش همان لاک معمولی است که فقط با نوعی ماده ژل مانند، استحکام بیشتری پیدا کرده و مستقیماً روی ناخن طبیعی کشیده می شود.
۲. در ژلیش ناخن بر خلاف کاشت، معمولاً از نور لامپ های ال ای دی مخصوص یا اشعه ماوراء بنفش برای خشک کردن لاک ناخن استفاده می شود.
۳. هزینه های این دو روش زیباسازی ناخن در سالن های آرایشی متفاوت است. می توان گفت کاشت ناخن گرانتر است و حدود دو برابر ژلیش هزینه دارد.
۴. نکته بسیار مهم دیگر اینکه، عوارض منفی و بلند مدت کاشت ناخن روی سلامت ناخن و سرانگشتان به مراتب بیشتر از ژلیش کردن ناخن می باشد.

آیا عوارض ژلیش ناخن را می دانید !

ژلیش ناخن از ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به لاک معمولی برخوردار است. لذا این روش از طرف جامعه آرایشگران به افرادی توصیه می شود که تمایل دارند رنگ لاک انگشتان خود را برای مدت زمان طولانی تر از ده روز حفظ کنند. خوب حالا در چنین شرایطی استفاده از این مواد شیمیایی بر روی ناخن ها می تواند عوارض جانبی خاص خود را در بر داشته باشد.
ژلیش ناخن چیست،فرق ژلیش با کاشت

ژلیش ناخن چیست، و چرا استفاده می شود !

به عبارتی دیگر قرار دادن دو یا سه لایه رنگ ساخته شده از مواد شیمیایی بر روی سطح ناخن ها آن هم به مدت دو یا چندین هفته، حتماً می تواند فرایند اکسیژن رسانی به سطح پوست و ناخن ها را با اختلال جدی مواجه کند. به همین خاطر ژلیش ناخن به افرادی با پوست حساس و ناخن ضعیف به هیچ وجه توصیه نمی شود.
زیرا تجربه نشان داده ممکن است این افراد درگیر عوارضی جبران ناپذیر، ناشی از ژلیش ناخن شوند. مشکل دیگر لکه های پوستی است. توصیه می شود که فواصل زمانی بین دفعات ژلیش را افزایش دهید. چون استفاده مداوم از دستگاه های پرتوافکنی که اشعه هایی مانند UV و LED را از خود ساتع می کنند می تواند امکان بروز لکه های پوستی را به شدت افزایش دهد.
همچنین با در نظر گرفتن فاصله زمانی مناسب میان ژلیش های مختلف شما می توانید به حفظ رطوبت و اکسیژن رسانی بهتر به ریشه های ناخن خود کمک بسیاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *